Rubriky

Archiv

Názory zde publikované mohou a nemusí reprezentovat názory mého zaměstnavatele.


Tři deka upřímnosti

Někdy je lepší nedělat nic, než něco dělat špatně. I když by někdo mohl říct: „Za dobrotu na žebrotu“, úplně tak to není. Dostal jsem nabídku na premiérovou projekci nového Bonda od jedné české fotobanky.

V pozvánce píší: „Potvrďte prosím svou účast a počet vstupenek, které chcete rezervovat.“ A tak jsem rezervoval dvě místa. Odpověď byla: „ok Těšíme se :-)“ a já se taky těšil. O šest hodin později mi došel tento mail: „Ještě jedna poznámka k naší pozvánce. Jde o akci pouze pro naše klienty, takže pokud jsou lístky pro vaše kolegy, budu potřebovat jmenný seznam prosím.“ V tuto chvíli jsem mohl lhát a domluvit se s některým z kolegů, abych protáhl někoho na cizí jméno, jenže já se nerad chovám jako zmrd. A tak jsem slečně odpověděl, že zájem o lístky již tím pádem nemám. Nabídla mi, že když se někdo odhlásí, tak mi dá vědět, abych mohl přijít s doprovodem. Znovu jsem odmítl. Celkový dojem z PR akce fotobanky Profimedia? Totální fail. Samozřejmě to není povinnost nabízet vstupenky komukoliv. Když už to udělají, je chyba upravovat pravidla. Možná chodí lidé z této fotobanky na filmy do kina sami. Já bych to taky překousl, ale na Bonda myslím seženu někoho, kdo zajde se mnou.

Byl to vůbec den plný upřímnosti. Z TV Metropol mi poslali mail tohoto znění: „Děkujeme za váš zájem pracovat na pozici Social Media Leader v Televizi Metropol. Z organizačních důvodů došlo na základě rozhodnutí managementu ke zrušení této pozice a tudíž i výběrového řízení.“

U druhé pozice o kterou jsem usiloval, mi byla učiněna nabídka si sednout a probrat to a já si uvědomil, že to nemá smysl. A opět zvítězila upřímnost: „No hele upřímně, já si opravdu myslím, že to nemá smysl. Pokud by byl obsah práce podobný (zkoušet komunikovat takové věci cos posílala), tak raději skončím na pracáku.“ Teď už jen zodpovědět dvě otázky. Zaprvé, může člověk s tímto handikepem (upřímnost) někde získat práci? A zadruhé, co budu sakra dělat?

Vtipná byla i slečna na Twitteru, která měla téměř neodolatelnou nabídku (do chvíle, kdy člověk zjistil, že ta sleva 33% není sleva 33% a bez poštovného znamená vlastně s poštovným). Když něco avizuji jako o třetinu levnější než na Amazonu a bez poštovného, tak mi při původní ceně 99 dolarů a kurzu 18,7 vyjde 66 dolarů a tedy částka 1 234 korun. Jenže pak k tomu slečna započítá 20% clo a poštovné. Lidé se evidentně učí od praktik podnikatelů v oblasti slevomatů. Pamatuji doby, kdy sleva 50% znamenala polovinu z normální ceny, nikoli z trojnásobné, aby zůstal zisk na slevomat, obchodníka a mohla se k tomu prsknout dvouciferná sleva. I ke slečně jsem byl nemilosrdně upřímný:

P.S. Už jste četli článek o LED žárovkách s wifi připojením?


Send to Kindle

linkuj.cz vybrali.sme.sk

Úterý, 18. září 2012, 7:59

Publikováno v BLOG


Komentáře

Jeden komentář: “Tři deka upřímnosti”

  1. Bára napsal:

    Když nic jiného, měla vaše konverzace se slečnou za následek, že jsem zjistila, co je to fitbit a moc se mi to zalíbilo!!! Dík :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *