nakonec czechtek přece jen začal na stejném místě, ale policejní výstup byl jen trapnou demonstrací síly vlády a to je špatně, protože je-li policie nasazována a hlavně aktivně brání lidem v místech, kde není porušován zákon, ale ONA SI MYSLÍ, ŽE BUDE…
idnes: Proč policisté proti CzechTeku vůbec zasahovali?
Bublan: Účastníci té party se dopustili protiprávního jednání. Oni si tam pronajali nějaký kus louky, ale okolo jsou jiné pozemky, které by tím trpěly.
Které tím trpěly nebo BY TÍM trpěly? To je celkem hutné! Tady se ministr odvolává na to, že je věšteca ví co by se dělo a tak zasáhnul.
Právníci: Zásah byl na místě
Právníci, které oslovila MF DNES, policejní zásah schvalují. Pořadatelé taneční technoparty podle nich udělali chybu. Nestačilo jen pronajmout si louku, na níž se měl CzechTek odehrát. „Měli mít souhlas majitelů okolních pozemků, přes které vedou přístupové cesty. Veřejný zájem nepočítá s tisíci lidmi. Jejich počet byl nad rámec zákona,“ upozorňuje advokát Jan Černý.
Škoda že nám pan právník neřekl kde je v zákoně výslovně zakázáno co je a není veřejný zájem. Měl jsem za to, že co není výslovně zakázáno, je povoleno. Nikde taky nebyly propírány LŽI policie, že majitel louky svůj souhlas ústně odvolal, což tvrdili účastníkům technopárty. Přitom technaři mají ve skutečnosti v ruce tento papír. Jediným kdo se zastal technařů byl bojovník za lidská práva a svobodu slova, pan Štětina. Za zácpu, která vznikla dopoledne na dálnici, nemohou účastníci Czechteku, ale policie, řekl to v pořadu interview BBC. Podle něj byl postup policie neodpovídající a ministr Bublan by ho měl vysvětlit.
Napsat komentář