Věk je prý jenom číslo. A to je pravda. I proto jsem třetí prosincovou neděli neslavil 42. narozeniny, ale spíš jsem za zápis ve dvojkové soustavě. Vypadá to daleko líp: 101010.
Narozeniny, které v posledních letech ani příliš neslavím, jsou na časové ose příliš blízko Vánoc. Neberte to zle, to si nestěžuju, to je jenom fakt. S faktem, že dospělost je jen konstrukt mysli, jsem se už nějak sžil. Nepřipadám si o nic víc dospělejší, než když mi bylo 18. Nepřipadám si bohužel ani o moc moudřejší. Ale radost mi v poslední době pár věcí udělalo. Takže pokud vás zajímá, jak se mám, tak převážně dobře.
Doma je docela klid. Vánoce jsme si užili, zalili je alkoholem a nyní nás čeká střídání spolubydlů. Co přinese rok příští je ve hvězdách. A asi je mi tak trochu jedno. Hlavním tématem roku 2022 bude cena energií, zaměstnanost a dozvuky pandemie. Aktuálně zvažuju jen to, zda si nechám píchnout booster již tento týden nebo až ten další, kdy budu mít volno.
Myslím, že již dnes, pár dní před koncem roku lze říct, že rok 2021 nepřinesl 100 tisíc dolarů za jeden bitcoin. Dosažených 69 tisíc není o moc horší, ale to, zda cenovku se šesti číslicemi uvidíme u btc v roce 2022 nebo 2025, nevím. A vlastně je mi to taky trochu jedno. Bitcoin by musel spadnout pod 9500 dolarů, abych byl v mínusu. A k tomu má prozatím docela daleko (aktuální cena je 50 686). Jo, chtěl jsem letos část btc prodat, ale s pořízením nového počítače zas tak nespěchám.
A na závěr jedno doporučení. Pokud neznáte, pusťte si podcast Ve vatě, který by měl v roce 2022 vycházet ne dvakrát měsíčně, ale jednou týdně. Je to o ekonomice, ptá se tam Markéta Bidrmanová a odpovídá Radovan Vávra.
Napsat komentář